Drukuj

II Otwarty Puchar Polski Kettlebell Sport - wyniki

Odsłony: 4691

W sobotę 28.02.2015 w Łodzi w klubie City Studio w Łodzi odbył się II Otwarty Puchar Polski Kettlebell Sport. Obecnością zachwyciła ścisła czołówka polskich zawodników oraz utytułowanych gości z zagranicy, a rywalizacja sięgnęła najwyższego poziomu w kraju.
Łódzcy zawodnicy wykazali się silną wolą walki oraz bardzo wysokim poziomem wytrenowania. Na pierwszym miejscu podium stanęła Agnieszka Chmura w dywizji początkujących z odważnikiem 12 kg, zdobywając tym samym Puchar Polski w swojej kategorii. Trzecie miejsce wywalczył Filip Wojtczak, w kategorii amatorów z odważnikami 16 kg. Oboje są wychowankami Macieja Łuczaka, na co dzień trenującymi w Instytucie Kettlebell Sport w Łodzi.
W dywizji profesjonalistów z odważnikami 32 kg, broniąc polskich barw, swoją wysoka formę potwierdził Maciej Łuczak, zdobywając 3 miejsce. Podium dzielił z Tomasem Miezalaiskisem, wicemistrzem świata, a także mistrzem i rekordzistą Litwy oraz z Mattią Amodio z Włoch, dwukrotnym mistrzem świata, który stanął najwyżej z medalowej trójki.
Puchar organizowało Polskie Stowarzyszenie Girevoy Sport, City Studio oraz Polski Klub Kettlebell.
Jako gospodarze dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie, jednoczesnie gratulujemy profesjonalizmu oraz wzorowego przebiegu rywalizacji.